Menu

Kolej na Ciebie - uratuj życia!

Kolej na Ciebie – uratuj życie

23 lipca przed wejściami na dworce kolejowe największych miast w Polsce ustawią się mobilne punkt poboru krwi. Rusza Kolej na Ciebie – uratuj życie, akcja, która ma zachęcać do oddawania krwi, szczególnie w wakacje, gdy liczba donacji jest nawet o 1/3 niższa!

Jest to już trzecia edycja akcji Kolej na Ciebie – uratuj życie. Wspierana jest przez spółki: Grupy PKP, Fundację Grupy PKP, a także Narodowe Centrum Krwi, Niezależne Zrzeszenie Studentów, Spółkę Polonusi Krajową Radę Kolejarskich Klubów HDK PCK. Ponadto patronat nad akcją objęły Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Zdrowia oraz Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki.

Mobilne punkty pobierania krwi będzie można spotkać na 12 dworcach: Dworcu Centralnym w Warszawie, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdyni, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Tarnowie, Krakowie i Wrocławiu. Będą one czekać na wszystkich chętnych we wtorek, 23 lipca, w godzinach 10.00-14.00.

Kto może być dawcą?
Krew może oddać każdy między 18 a 65 rokiem życia, należy pamiętać o zabraniu dokumentu z numerem PESEL. Trzeba ważyć ponad 50 kg i być zdrowym. Warto odpocząć dzień wcześniej i konieczne zrezygnować z alkoholu i papierosów na 24 godziny przed. Zaleca się, aby zjeść lekkostrawny, niskotłuszczowy posiłek i w ciągu doby wypić około dwóch litrów płynów.

Teraz Twoja Kolej. Kolej na Ciebie – uratuj życie.

 

Wampiriada – studenckie honorowe krwiodawstwo

Logo NZS

Niezależne Zrzeszenie Studentów
Ul. Krakowskie Przedmieście 20/22 lok. 21
00-325 Warszawa
KRS: 0000166951

www.nzs.org.pl
https://www.facebook.com/nzsorg