Menu

Wampiriada... I po Wampiriadzie

Na wrocławskiej Wyspie Słodowej 31 maja miał miejsce Finał niezwykłego projektu – Wampiriady, czyli  studenckiego honorowego krwiodawstwa. Finał połączony był z koncertem charytatywnym, który trwał od godziny 13.00 do 21.00.  Wydarzenie zorganizowane przez studentów z Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Politechniki Wrocławskiej to podsumowanie jesiennych i wiosennych zbiórek krwi, które odbywały się w blisko 30 ośrodkach akademickich w Polsce. Sam projekt natomiast ma już prawie 30-letnią tradycję.

 

Udział w wydarzeniu na Wyspie Słodowej wzięło około 3 000 osób, z czego, co 10 oddała 450ml krwi w krwiobusach i punkcie stacjonarnym. Chętnych było jednak zdecydowanie więcej. Wszyscy obecni mogli również zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego, bądź skorzystać z bezpłatnej analizy składu ciała czy innych pro-zdrowotnych wydarzeń.

Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda i świetna muzyka w wykonaniu kapel studenckich, jak: Mafi Furach, Why, A.P.A.M.A.U. i The Riddle oraz gwiazdy wieczoru – Habakuka. Przyjemną atrakcją była lekcja zumby dla uczestników wydarzenia oraz puszczanie balonów. Ten punkt ze szczególnym zainteresowaniem obserwowały wszystkie rodziny, a w tym oczywiście – dzieci.

Dzięki wsparciu firm zewnętrznych wszyscy krwiodawcy otrzymali pamiątkowe koszulki z logotypem Wampiriady i Niezależnego Zrzeszenia Studentów, drobne upominki (karnety, vouchery, książki, wejściówki) oraz możliwość wzięcia udziału w zorganizowanej loterii.

Szpitale stale potrzebują krwi, dlatego tak ważne jest by w miarę możliwości zdrowotnych wspomagać je drogocennym płynem jakim jest krew.

Wampiriada – studenckie honorowe krwiodawstwo

Logo NZS

Niezależne Zrzeszenie Studentów
Ul. Krakowskie Przedmieście 20/22 lok. 21
00-325 Warszawa
KRS: 0000166951

www.nzs.org.pl
https://www.facebook.com/nzsorg