Menu

Wampiriada 2014/2015 – ruszamy!

Wampiriada. Studenckie Honorowe Krwiodawstwo. Akcja, której pomysłodawcami byli NZSiacy z Politechniki Krakowskiej. Jej początki sięgają grudnia 2000 roku. Od tamtej pory w organizację włączyła się już większość ośrodków akademickich w naszym kraju, czyniąc z niej największą charytatywną inicjatywę w środowisku studenckim.

Każdego roku Wampiriada odbywa się w dwóch edycjach – jesiennej i wiosennej. W roku akademickim 2014/2015 organizowana jest aż na 32 uczelniach w większości województw! Każdego roku zwieńczeniem akcji na wszystkich uczelniach jest wielki finał Wampiriady, organizowany przez Centrum Krajowe akcji. Odbywa się na przełomie wiosny i lata. W tym roku będzie to Warszawa!

Hasłem tegorocznej Wampi będzie „PODAJ DALEJ”. Oddając krew, włączamy się do sieci – podajemy dalej cząstkę siebie, podajemy dalej swoją życiodajną energię, możemy nawet podarować komuś życie. Nie możesz oddać krwi? Nie szkodzi – podaj dalej ideę. Zachęć przyjaciół czy rodzinę. Przekonaj ich, że warto pomagać. Niech sieć krwiodawstwa się rozrasta!

Dzięki akcjom takim jak nasza w społeczeństwie dokonują się długofalowe zmiany jeśli chodzi o podejście do honorowego oddawania krwi. Kiedyś nieraz traktowano to jako pretekst do opuszczenia dnia w pracy, wojsku czy szkole. Obecnie coraz więcej młodych ludzi zdaje sobie sprawę z wagi problemu jakim jest niedobór krwi w szpitalach i decyduje się na bezinteresowną pomoc, wynikającą ze szczytnych pobudek. Oby tak dalej!

W ubiegłym roku akademickim, podczas wszystkich akcji na terenie całego kraju, ponad 7 tysięcy osób oddało łącznie ponad 3,3 tysiące litrów krwi. Statystyki Wampiriady rosną z roku na rok, lecz równie szybko rośnie zapotrzebowanie na ten bezcenny składnik, jakim jest krew.

Wampiriady jesienne w całym kraju już ruszyły – krwiodawcy mieli szansę oddać krew na uczelniach w Gdańsku i w Białymstoku. Sprawdź, kiedy akcja zawita na Twoją uczelnię! Nie przegap szansy i włącz się do sieci!

Wampiriada – studenckie honorowe krwiodawstwo

Logo NZS

Niezależne Zrzeszenie Studentów
Ul. Krakowskie Przedmieście 20/22 lok. 21
00-325 Warszawa
KRS: 0000166951

www.nzs.org.pl
https://www.facebook.com/nzsorg