Menu

Wampiriada ruszyła pełną parą!

Mimo nadchodzących chłodnych wieczorów, na uczelniach w całym kraju studentów rozgrzewa myśl o nadchodzącej Wampiriadzie! Sezon jesienno-zimowy naszej akcji został z wielkim impetem otwarty w Białymstoku, Gdańsku, Toruniu oraz, uwaga, to nowość – w Cieszynie!

To ostatnie miasto dołączyło do nas po raz pierwszy, lecz rozmachu, z jakim przeprowadzili u siebie Wampiriadę, nie powstydziliby się nawet najbardziej doświadczeni organizatorzy. Oprócz oddawania krwi w dniu 18 listopada, studenci mieli okazję: obejrzeć pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu miejscowych strażaków oraz przejechać się wozem strażackim, a także  wysłuchać wykładu dietetyka – o zdrowej żywności, wpływu cukru na zdrowie i instruktorki fitness – o tym jak żyć, by być zdrowym i pięknym.Akcja zakończyła się koncertem „Bo bez Ciebie by się nie udało”, podczas którego na scenie na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie wystąpili młodzi i zdolni wokaliści z Bielska-Białej. Temat koncertu idealnie oddaje ideę, która od lat już przyświeca organizatorom Wampiriady – to właśnie osoby, które oddają krew są największym sukcesem naszej akcji!

Wampiriada organizowana przez NZSy w Białymstoku tradycyjnie już bije rekordy popularności. Na przełomie października i listopada zbiórki krwi zorganizowano tam aż w 12 miejscach, począwszy od kampusów Uniwersytetu w Białymstoku, Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu Medycznego, przez zawsze chętnie odwiedzany przez białostoczan Rynek Kościuszki, na sklepach sieci Auchan skończywszy. Tym samym akcja studenckiego krwiodawstwa wyszła poza mury uczelni. Łącznie krew oddało tam aż 1021 osób, a 104 zarejestrowały się jako potencjalni dawcy szpiku. Białystok – oby tak dalej!

Nie mniej spektakularnie przebiegała Wampiriada w Gdańsku. Na Uniwersytecie Gdańskim przez 4 dni na czterech wydziałach krew oddało 235 osób, a na Politechnice Gdańskiej podczas 3 dni udało się to 276 osobom. Chętnych było jednak dużo więcej! Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Wampiriady w całej Polsce – do sieci włączyło się już 35 uczelni z 14 regionów!

Wampiriada – studenckie honorowe krwiodawstwo

Logo NZS

Niezależne Zrzeszenie Studentów
Ul. Krakowskie Przedmieście 20/22 lok. 21
00-325 Warszawa
KRS: 0000166951

www.nzs.org.pl
https://www.facebook.com/nzsorg