Menu

Wampiriada – jesień 2014

Wraz z końcem roku 2014 nasza akcja dotarła na półmetek. Jesienno-zimowe edycje w całej Polsce już za nami. W tym sezonie Wampiriada odbyła się na 30 uczelniach z 13 województw. Padł rekord rekordów! Dzięki zaangażowaniu organizatorów we wszystkich regionach krew oddało łącznie ponad 5,7 tysiąca osób, a chętnych było więcej niż 7 tysięcy. W myśl tegorocznego hasła przewodniego – „Podaj dalej!”, coraz więcej osób włącza się do dobroczynnej sieci krwiodawstwa. Bardzo nas to cieszy J

Oto garść statystyk!

Wielkie otwarcie: Politechnika Gdańska (od 21 października); najdłuższa akcja – Białystok (11 dni): ponad 1000 krwiodawców; rekordowa liczba chętnych – region łódzki: 1222 osoby; przeciętna liczba krwiodawców na uczelni: 190 osób; najbardziej gorący dzień tej jesieni: wtorek 25 listopada (tego dnia odbyło się pięć różnych akcji w czterech różnych miastach!); najwięcej hałasu: koncert młodych artystów z Bielska Białej podczas Wampi w Cieszynie; wielkie zakończenie – UMCS w Lublinie (17 grudnia).

Wszystko to złożyło się na ponad 2,5 tysiąca litrów zebranej krwi. Ale dosyć liczb. Co oprócz tego? Koncerty młodych wykonawców (jak ten w Cieszynie), konkursy z tematyki krwiodawstwa, wampiriadowe gadżety (jak białostockie koszulki ze zdjęcia) i mnóstwo atrakcji towarzyszących oddawaniu krwi jak np. pokazy pierwszej pomocy, wjazdy wyciągiem wozu pożarniczego. Trzy regiony prowadziły również rejestrację potencjalnych dawców szpiku – już teraz wiadomo, że zarejestrowało się ponad 200 osób.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć sobie równie spektakularnego przebiegu Wampi podczas edycji wiosennych. Nowy Rok przyniesie również inne niespodzianki – śledźcie nas na facebooku, aby niczego nie przeoczyć!

Tymczasem, w imieniu całego Centrum Krajowego Wampiriady życzymy drogim Czytelnikom dużo satysfakcji z pomocy niesionej innym, wiele uśmiechu, radości i wszystkiego, co najlepsze, na Nowy Rok 2015. Oby był co najmniej tak dobry jak poprzedni!

Wampiriada – studenckie honorowe krwiodawstwo

Logo NZS

Niezależne Zrzeszenie Studentów
Ul. Krakowskie Przedmieście 20/22 lok. 21
00-325 Warszawa
KRS: 0000166951

www.nzs.org.pl
https://www.facebook.com/nzsorg